Триває реформування системи встановлення інвалідності

17 жовтня 2022 о 15:17
1341

Відбулася зустріч команди Міністерства охорони здоров’я з представниками Міністерства соціальної політики, присвячена міжсекторальній взаємодії для реформування наявної системи встановлення інвалідності.

За останнє десятиріччя політика багатьох європейських країн стосовно осіб з обмеженнями життєдіяльності суттєво змінилася. Ставлення до цієї групи людей як до тих, ким необхідно лише опікуватися, змінилося на ставлення до них як до повноправних членів суспільства, які мають рівні права з іншими громадянами.

МОЗ вважає за необхідне при комплексній співпраці державних установ та інституцій забезпечити реформування наявної системи, яка з радянських часів створює бар’єри для реабілітації, якісного надання соціальних, освітніх послуг тощо для осіб з обмеженнями життєдіяльності.

Коментар Віктора Ляшка

«Впровадження оновленої системи реабілітації у сфері охорони здоров’я, перегляд порядків проведення спецекспертиз, передача непрофільних функцій Медико-соціальній експертній комісії (МСЕК), поряд із тим впровадження нових ІТ-інструментів для автоматизації та прозорості процесів — реалізація цих завдань сприятиме як соціалізації пацієнтів, так і автоматизації та прозорості процесів, усуненню умов для корупційних проявів на місцях», — підкреслив В. Ляшко.

Запровадження принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я

Одним із інструментів, що сприятиме детінізації роботи МСЕК, стане запровадження на практиці прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ).

У квітні 2022 р. в Україні на основі МКФ відповідним наказом Міністерства економіки України затверджено Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Цей класифікатор є новітньою методикою визначення стану здоров’я людини після перенесеної травми, що дозволяє перебудувати систему реабілітації та зробити її ефективнішою.

Водночас учасники зустрічі зауважили, що для створення дієвих інструментів для підтримки, адаптації та інтеграції осіб з обмеженнями життєдіяльності в суспільство, реалізації їхнього потенціалу важлива тісна міжвідомча взаємодія щодо надання медичної, соціальної допомоги, освіти, працевлаштування, адаптації та соціалізації такої групи людей.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua