В Ізюмі, що на Харківщині, розгорнуто мобільний шпиталь

10 жовтня 2022 о 14:38
596

На Харківщині, в Ізюмі розпочав роботу мобільний шпиталь, що надає медичну допомогу українцям, які пережили окупацію. Його вдалося розгорнути завдяки взаємодії Міністерства охорони здоров’я України, благодійного фонду «Сумка Самарянина», Всесвітньої організації охорони здоровʼя та голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

Коментар Віктора Ляшка

«Щодня російська ворожа армія бомбардує та обстрілює наші мирні міста, руйнуючи інфраструктуру України, в тому числі медичну. Завдяки співпраці МОЗ із міжнародними та місцевими партнерами нам вдалося розгорнути мобільний шпиталь, що надає медичну допомогу українцям, які пережили окупацію на Харківщині. Він забезпечений необхідним обладнанням та медикаментами. З моменту відкриття вже проведено понад 20 оперативних втручань. Близько 100 осіб приходять у шпиталь щодня. І люди, з якими я встиг поспілкуватися, задоволені ставленням та якістю медичної допомоги», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Які послуги доступні у шпиталі

На сьогодні у шпиталі доступні послуги денного стаціонару, а саме: діагностика та лікування інфекційних та неінфекційних захворювань (НІЗ); проведення загальної оцінки стану здоровʼя та надання послуг з репродуктивного здоров’я.

Також у мобільному шпиталі діє цілодобова служба невідкладної допомоги та надаються стаціонарні послуги. Ліжковий фонд стаціонару складається із 30 ліжок, з яких 6 — для інтенсивної терапії. У шпиталі передбачене надання медичної допомоги у разі невідкладних станів та під час післяопераційного ведення пацієнта.

Міністр охорони здоров’я України додав, що росія, порушуючи всі можливі конвенції, цілеспрямовано влучає в лікарні та амбулаторії, аби завдати максимальних втрат медичній системі. Однак МОЗ спільно з міжнародними партнерами та обласними військовими адміністраціями й надалі робитиме все можливе, аби відновити та відбудувати медичні заклади відповідно до кращих міжнародних стандартів.

Нагадаємо, що за понад 7 міс повномасштабної війни росія пошкодила 920 об’єктів медичної інфраструктури України та ще 144 зруйнувала повністю. З них вже вдалося відновити 85 медичних закладів та ще 209 знаходяться на стадії відбудови.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua