Швеція передала Україні вакцини від COVID-19

5 жовтня 2022 о 15:30
535

Уряд Швеції передав Україні понад 500 тис. доз вакцини Comirnaty Original/Omicron BA.1 від Pfizer-BioNTech, яку було розроблено спеціально проти штаму коронавірусу «омікрон» та його варіантів.

Вакцина, яку надає Швеція, призначена для бустерного щеплення тих, хто вже отримав первинний курс вакцинації від COVID-19. Препарат вже розвезли в більшість областей України, зокрема по 23 тис. доз доставили в Тернопільську, Рівненську, Хмельницьку та Житомирську області, 40 тис. — у Дніпропетровську, 34,5 тис. — у Вінницьку, 20 тис. — у Сумську, 17 тис. — в Івано-Франківську, 11,5 тис. — у Миколаївську, 8,6 тис. — в Одеську, 5,7 тис. — у Донецьку обл.

Коментар Ігоря Кузіна

«Навіть у надскладних умовах війни ми продовжуємо вакцинацію українців проти COVID-19 і дякуємо урядові Швеції за допомогу. Завдяки вам Україна стала однією з перших країн світу за межами ЄС, які отримали оновлену вакцину. Відтепер ще більше українців зможуть захиститися від тяжкого перебігу та ускладнень коронавірусної хвороби», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Comirnaty Original/Omicron BA.1 — це оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer та німецької фірми BioNTech, адаптована спеціально для захисту проти штаму «омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2.

Comirnaty Original/Omicron BA.1 призначена лише для осіб, які вже отримали первинний курс вакцинації проти COVID-19 будь-якою іншою вакциною. В Україні вакцина використовуватиметься для першого та другого бустерного щеплення осіб віком від 18 років.

Нагадуємо, що в Україні первинний курс вакцинації від коронавірусної хвороби складається із двох доз вакцини Comirnaty від Pfizer чи CoronaVac від Sinovac або з однієї дози вакцини Janssen (Jcovden) від Johnson & Johnson.

Щоб посилити і подовжити захист від тяжкої форми хвороби, через 5 міс після первинного курсу всім повнолітнім слід зробити бустерне щеплення будь-якою наявною вакциною проти COVID-19.

Особам літнього віку та пацієнтам із хронічними хворобами рекомендований другий бустер будь-якою з наявних вакцин через 4 міс після першого. Усі інші групи українців також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Щепитися можна безоплатно в будь-якому пункті вакцинації. Адреси та контакти пунктів за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел.: 0 (800) 60-20-19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua