Днями відбулася зустріч міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з командою Національної служби здоров’я України (НСЗУ), яка була присвячена особливостям функціонування системи охорони здоров’я під час війни та пріоритетним напрямам її розвитку в подальшому.
Віктор Ляшко наголосив, що Міністерство охорони здоров’я, НСЗУ, медичні працівники протягом усього періоду повномасштабної війни спільно працюють для того, щоб система охорони здоров’я функціонувала безперебійно, а українські громадяни отримували належні медичні послуги.
Завдяки реалізованим рішенням Уряду вдалося забезпечити оплату роботи медичних закладів, у тому числі тих, що перебувають на тимчасово окупованих територіях. Лікарням, які працюють в окупації, щомісяця перераховується 1/12 обсягу річного фінансування. Таким чином, медики мають змогу отримувати встановлену з початку року підвищену зарплату. При цьому медичні заклади, які не можуть забезпечити виплату базової заробітної плати лікарям та медичним сестрам власним коштом, отримують пакет дофінансування від НСЗУ.
Боротьба з неформальними платежами
«Держава оплачує з бюджету визначений перелік медичних послуг, які мають бути абсолютно безоплатними для українців. Пацієнти з онкопатологією, з інфарктами та інсультами тощо не мають сплачувати жодних неформальних платежів, забезпечити це — одне з наших ключових завдань», — наголосив міністр охорони здоров’я.
Зокрема, міністр зазначив, що серед пріоритетів, над якими потрібно працювати результативніше, — забезпечення українців доступом до послуг сімейних лікарів незалежно від місця проживання; боротьба з неформальними платежами за медичні послуги, гарантовані державою як безоплатні в рамках Програми медичних гарантій; належне обладнання лікарень та обслуговування пацієнтів.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua