Понад пів року мешканці окупованих українських територій не мали змоги отримувати необхідну медичну допомогу, частина медичних закладів була зруйнована, частина — відчуває брак спеціалістів через навантаження на медичних працівників, яке суттєво зросло.
Нині, в умовах війни, фахової медичної допомоги потребують як військові, які воюють на фронті, так і цивільне населення. Для забезпечення українців медичними послугами та посилення спроможності лікарень надавати медичну допомогу більшій кількості пацієнтів, Міністерство охорони здоров’я розробило механізм оперативного реагування на потреби медзакладів у спеціалістах.
Наказом МОЗ від 05.09.2022 р. № 1597 запроваджується механізм направлення цивільних лікарів для надання медичної та/або реабілітаційної допомоги в заклади, що потребують підсилення*.
Відповідно до наказу медичні працівники можуть направлятися у відрядження в інші регіони терміном до 30 календарних днів.
Залучення медичних працівників можуть ініціювати:
- заклади, що потребують підсилення;
- ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» (Центр медицини катастроф МОЗ);
- командування Медичних сил Збройних сил України (КМС ЗСУ).
Наказ передбачає залучення до роботи в інших регіонах у першу чергу тих медичних працівників, які самостійно виявили бажання бути залученими.
Запровадження такого механізму дозволить оперативно закривати потреби медичних закладів у необхідних спеціалістах та сприятиме якнайшвидшому відновленню нормальної життєдіяльності й здоровʼя наших громадян.
Детальніше ознайомитися з наказом можна за посиланням: https://bit.ly/3SFBW4m.
*Заклади, що потребують підсилення — заклади охорони здоров’я, які у зв’язку з перевантаженням та/або кадровим дефіцитом потребують залучення виїзних медичних працівників для надання допомоги пацієнтам та постраждалим внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, в тому числі особам зі складових сил оборони та сил безпеки.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua