Як внутрішньо переміщеним медикам влаштуватися на роботу

30 вересня 2022 о 10:53
868

На сьогодні внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України багато медиків втратили свої робочі місця та вимушені шукати інші можливості працевлаштуватися в безпечніших регіонах.

Порядок працевлаштування

Важливо, що порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Тобто медик має подати стандартний пакет документів, зокрема:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заява з проханням про прийняття на роботу.

Що робити, якщо документи загублені

Якщо під час війни особа загубила документи або не має можливості їх забрати чи отримати, то відповідно до ст. 14-1 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», безконтактний електронний носій (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформовані в сервісі «Дія», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні, паперові оригінали. Тому у разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія».

Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Крім того, паспортні послуги знов доступні в підрозділах Державної міграційної служби, які знаходяться в безпечних районах, де не ведуться активні бойові дії. Підрозділи Державної міграційної служби відновлюють роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне та тимчасове проживання.

Яка зараз ситуація з працевлаштуванням

Слід зазначити, що наразі жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я України врегулювало питання забезпечення робочим місцем медичних працівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і наразі працюють у медичних закладах інших регіонів України.

Мова йде про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України». Відтак облік робочого часу медпрацівника здійснюється в закладі, в який його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату.

Станом на сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4050 внутрішньо переміщених медичних працівників.

Серед них 1936 лікарів, 1411 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів), 703 технічні працівники від загальної кількості внутрішньо переміщених працівників сфери охорони здоров’я.

Загалом найбільше працевлаштованих медичних працівників охорони здоров’я, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстровано у Дніпропетровській — 591, Полтавській — 367, Харківській областях — 364 особи.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській — 288, Дніпропетровській — 197 та Полтавській областях — 148 осіб.

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській — 289, Полтавській — 165 та Харківській областях — 141 особа.

Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я регіонів МОЗ здійснює через систему MedData, що адмініструється національною агенцією «Медичні закупівлі України». Оновлена інформація щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я подається до системи відповідальними особами закладів охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я України й надалі робитиме все можливе, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги в Україні та отримувати за це гідну оплату праці під час війни.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua