Українські лікарні отримають рифапентин для лікування туберкульозу

28 вересня 2022 о 10:37
912

У вересні 2022 р. в заклади охорони здоров’я всіх регіонів України буде доставлено інноваційний препарат рифапентин, який застосовується для профілактичного лікування туберкульозу.

Завдяки спільній роботі Міністерства охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я та ДП «Медичні закупівлі України» рифапентин вперше закуплено за кошти державного бюджету.

Важливим компонентом у подоланні епідемії туберкульозу є не тільки безпосереднє лікування активної форми цього захворювання, а й його профілактика серед визначених груп населення. Наприклад, осіб, які живуть з ВІЛ, осіб, які контактують з хворими на туберкульоз, або серед груп підвищеного ризику щодо розвитку туберкульозу.

Профілактичне лікування захищає людей, які вже інфіковані бактерією туберкульозу, від розвитку активного туберкульозу та тих, хто не інфікований, але має ризик зараження.

Довідка

Застосування рифапентину для профілактичного лікування туберкульозу врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2020 р. № 530 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 6 жовтня 2021 р. № 2161) «Стандарти охорони здоров’я при туберкульозі» та рекомендаціями ВООЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua