Віспа мавп — зареєстровано третій випадок

23 вересня 2022 о 10:20
622

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що в Україні підтверджено черговий випадок захворювання на віспу мавп. Таким чином, це вже третій випадок вказаної хвороби, зафіксований в Україні.

Коментар Ігоря Кузіна

«Усі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими. Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов’язаними між собою. Разом з тим ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей — наразі низький», — зазначив він в ефірі телемарафону «Єдині новини».

І. Кузін наголосив, що в Україні достатньо тестів для діагностики вказаного захворювання. Йдеться про можливість провести 5 тис. ПЛР-досліджень. Наразі в кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) забезпечена така можливість.

Окрім того, кожен ЦКПХ має настанови, як проводити епідрозслідування та здійснювати моніторинг захворювання. Ці настанови відповідають усім міжнародним рекомендаціям. Тобто на місцях знають, що робити у випадку підозри на віспу мавп.

«У разі якщо людина спостерігає в себе схожі симптоми: висип у вигляді пухирців, зокрема на обличчі, високу температуру тіла, головний біль тощо, слід звертатися за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших», — підсумував І. Кузін.

Нагадаємо, 19 вересня в Україні зареєстрований другий випадок віспи мавп. Наразі пацієнта госпіталізували з такими симптомами: підвищена температура тіла, висип на обличчі, ротовій порожнині, руках.

Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має нижчу летальність та легші симптоми.

До 2022 р. віспа мавп фіксувалася у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх виявлених випадків припадає на Південну та Північну Америку.

Докладніше про віспу мавп.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua