Найбільшими стимулами до праці для українських медиків залишаються заробітна плата, професійний розвиток та наявність сучасної медичної інфраструктури в лікарні. Про це свідчать дані дослідження серед медичних працівників щодо мотиваційних стимулів у закладах охорони здоров’я, яке нещодавно було проведено проєктом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Під час війни лікарів мотивують працювати в медичній сфері допомога людям, відчуття відповідальності, підтримка колег і керівництва та можливість професійно розвиватися. Для багатьох також важливим є престиж професії та особистий внесок у перемогу України.
Коментар Олексія Яременка
«Медики — наші ключові «гравці» в системі охорони здоров’я, і саме їх мотивація має залишатися пріоритетом для керівництва лікарні. Тому що можна скільки завгодно вкладати в стіни та обладнання, однак без розбудови кадрового ресурсу неможливо досягнути результату. За останній рік державі вдалося зробити суттєвий крок до фінансової мотивації медиків, забезпечивши їх базовою заробітною платою», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.
На початку січня Уряд встановив нову базову зарплату медикам — не менше 20 000 грн для лікарів та не менше 13 500 грн для медичних сестер. За словами заступника міністра охорони здоров’я, заробітна плата і надалі залишається важливим критерієм при виборі місця роботи.
Дослідження свідчить, що медичні працівники, серед іншого, цінують можливість бути почутими керівництвом лікарні. Також важливим стимулом залишитися працювати в Україні для медиків є продовження реформи охорони здоров’я.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua