Україна отримала 400 тис. доз вакцини проти COVID-19

20 вересня 2022 о 10:24
461

18 вересня 2022 р. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у межах міжнародної ініціативи COVAX доставив в Україну 400 тис. доз мРНК-вакцини проти COVID-19 Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Особливості партії

Особливістю цієї партії вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech є те, що її не потрібно розбавляти фізіологічним розчином. Вона відразу готова до використання, перед ін’єкцією вакцину потрібно лише розморозити. Це спрощує роботу медичним працівникам.

Перша партія, 500 тис. доз такої вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech була доставлена в Україну 23 липня 2022 р. Також 4 серпня ЮНІСЕФ у межах COVAX доставлено 100 тис. доз вакцини Janssen (Jcovden).

Коментар Ігоря Кузіна

«Разом із міжнародними партнерами ми продовжуємо доставляти в Україну вакцини проти COVID-19. З наближенням осінньо-зимового періоду особливо важливо захиститися від коронавірусної хвороби, адже, як показує досвід минулих років, у цей час різко підвищується захворюваність», — наголосив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.

За минулий тиждень в Україні зафіксовано більше ніж 36 тис. випадків захворювання на COVID-19 — тільки вакцинація може полегшити перебіг хвороби, захистити від ризиків госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Розподіл вакцини по регіонах

Вакцина була розподілена та доставлена Міністерством охорони здоров’я у 23 області України та Київ. Наприклад, Львівська обл. отримала понад 43 тис. доз, Дніпропетровська — майже 55 тис., Одеська — понад 42 тис., Київ — майже 59  тис. доз вакцини Comirnaty/Pfizer.

Коментар Мурата Шахіна

«Вакцинація — важливий пріоритет під час надзвичайних ситуацій у гуманітарній сфері й один з ключових напрямів роботи ЮНІСЕФ, спрямованої на захист і благополуччя дітей та їхніх батьків. ЮНІСЕФ продовжуватиме допомагати Україні забезпечувати доступ до імунізації і дотримуватися «холодового ланцюга» для вакцин», — повідомив Мурат Шахін, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Коментар Ярно Хабіхта

Доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні, зазначив: «ВООЗ продовжує підтримувати українську систему охорони здоров’я через надання вакцин у рамках COVAX та навчила більше ніж 30 тис. медичних працівників безпечному та ефективному використанню вакцин проти COVID-19, включаючи застосування вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Ми закликаємо всіх, особливо осіб похилого віку, пацієнтів з хронічними захворюваннями та з груп ризику, отримати первинне щеплення і бустерні дози проти COVID-19 і захистити себе та інших в осінньо-зимовий період».

Comirnaty від Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, що містить у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну «інструкцію», як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я. В Україні вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech зареєстрували 22 лютого 2021 р.

Нагадуємо, що від початку повномасштабного вторгнення росії Україна отримує вакцини проти коронавірусної хвороби тільки безоплатно в межах COVAX — міжнародної ініціативи, яка сприяє доступу до ефективних і безпечних вакцин проти COVID-19 для всіх країн. Поставки від імені ініціативи продовжаться, щоб захистити якомога більше людей в Україні від коронавірусної хвороби.

Вакцинуватися проти COVID-19 в Україні можуть усі дорослі та діти віком від 12 років. Бустерну дозу можуть зробити всі особи віком старше 18 років. Також в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби всім особам віком від 60 років, а також особам віком 18–59 років із супутніми хворобами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19.

ВООЗ, ЮНІСЕФ, Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ЄС, Великобританія, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) продовжують підтримувати Україну щодо вакцинації проти COVID-19, і майбутні поставки гарантуватимуть, що якомога більше людей отримають захист.

Поставка вакцини Comirnaty/Pfizer стала можливою завдяки фінансовій підтримці USAID.

Про ініціативу COVAХ

Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин проти COVID-19 для кожної країни світу. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин проти COVID-19. COVAX працює з організаціями громадянського суспільства, виробниками вакцин, урядами США, Великобританії, Європейського Союзу, зі Світовим банком та іншими.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua