Урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» у 2022 р. продовжить розширюватися попри війну. Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка дозволить українцям безоплатно отримувати ліки проти хвороби Паркінсона.
Коментар Наталії Гусак
«Навіть під час війни програма «Доступні ліки» продовжує розширюватися. У програму реімбурсації увійдуть ліки для пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) та хворобою Паркінсона. Лікування від цих хвороб не існує. Однак вираженість їх симптомів зменшується завдяки безперервному прийому ліків. І щоб забезпечити українцям з ХОЗЛ і хворобою Паркінсона безперервний доступ до ліків у будь-якому куточку країни, ці напрями включено в програму реімбурсації. Це також усуне фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків відшкодовуватиме аптекам Національна служба здоров’я України», — зазначила голова служби Наталія Гусак.
Про хворобу Паркінсона
Хвороба Паркінсона найчастіше відмічається в осіб літнього віку. Через старіння населення в усьому світі ця хвороба має чи не найвищі темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань. Наразі не існує способу лікування хвороби Паркінсона, але доступні препарати, які допомагають зменшити вираженість симптомів та підтримувати якість життя. За статистикою МОЗ, хворобу Паркінсона відмічають у більше ніж 23 тис. осіб. Щороку про цей діагноз дізнаються від лікарів 2500 українців.
Оскільки особи похилого віку найменш фінансово захищені, а для зменшення вираженості симптомів необхідно регулярно приймати препарати — ліки для пацієнтів з хворобою Паркінсона увійдуть у програму реімбурсації.
Які лікарські засоби додані
У програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: біпериден (вiperiden) таблетки, леводопа + карбідопа (levodopa + carbidopa) таблетки (у тому числі пролонгованої дії).
Щоб отримати електронний рецепт на ліки при хворобі Паркінсона, слід звернутися до невролога.
Отримати лікарські засоби проти хвороби Паркінсона за програмою реімбурсації пацієнти зможуть після оновлення Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (після його публікації на офіційному сайті МОЗ).
Раніше ми повідомляли, що програма «Доступні ліки» поповнилася препаратами для лікування ХОЗЛ.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua