Українська версія LOINC стала доступною для фахівців

9 вересня 2022 о 10:25
981

Завдяки взаємодії Міністерства охорони здоров’я, благодійної організації «100 відсотків життя» та інших партнерів стала доступною українська версія LOINC (Logical Observation Identifiers Names and Code), зокрема перекладено 841 позицію з рейтингу 2000 топових кодів, визначеного Regenstrief Institute.

LOINC — універсальний стандарт для ідентифікації медичних спостережень. Він дозволяє перетворити неструктуровані записи про медичні огляди, лабораторні дослідження тощо в чітку класифіковану інформацію, описану через спеціальні кодові імена.

Переваги LOINC

Серед переваг, які створює застосування LOINC:

  • спрощення взаємодії різних ІТ-систем між собою під час обміну медичною інформацією;
  • автоматизація медичного моніторингу, контролю захворювань та виявлення епідемій чи пандемій;
  • покращення фінансового контролю під час надання медичних послуг;
  • удосконалення загальної якості медичної допомоги, скорочення помилок в обліку медичної інформації.

Коментар Марії Карчевич

«Коди LOINC є універсальними ідентифікаторами для лабораторних досліджень. Лабораторна частина бази даних LOINC містить багато критичної інформації: хімія, гематологія, серологія, мікробіологія (у тому числі паразитологія і вірусологія), токсикологія, а також категорії для кількості лікарських препаратів і вмісту клітин, чутливості до антибіотиків і багато іншого. І щоб Україна продовжувала інтегруватися в міжнародну медичну спільноту, нам необхідно працювати з цією інформацією згідно з кращими світовими практиками та стандартами, ключовим із яких є LOINC», — зазначила заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Далі у планах МОЗ спільно з Національною службою здоров’я України та іншими партнерами — розробка сервісу для довідників та імплементація довідників LOINC і SNOMED у ключові національні інформаційно-комунікаційні системи сфери охорони здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua