МОЗ пропонує розширити повноваження фельдшерів з виписування рецептів на лікарські засоби

8 вересня 2022 о 09:21
558

Міністерство охорони здоров’я України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення та Положення про фельдшерсько-акушерський/фельдшерський пункт».

Про що документ

Проєктом наказу пропонується розширити повноваження фельдшерів з виписування рецептів на лікарські засоби тим пацієнтам, які проживають у населених пунктах, в яких відсутній повноцінний доступ до лікаря, шляхом надання права фельдшерам закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання первинної медичної допомоги пацієнтам, виписувати рецепти на лікарські засоби (крім рецептів на наркотичні лікарські засоби, психотропні лікарські засоби, отруйні і сильнодіючі лікарські засоби) цим пацієнтам із зазначенням своєї посади та засвідченням рецепта власним підписом та печаткою закладу охорони здоров’я. Виписування фельдшером рецептів здійснюватиметься за погодженням з лікарем, який надає первинну медичну допомогу.

Довідка (acquis ЄС)

АРВ

Додаток до АРВ (М-Тест)

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції щодо проєкту наказу просимо надсилати до Міністерства охорони здоров’я України в електронному вигляді на e-mail: [email protected].

Контактна особа: Ольга Олександрівна Косенко, державний експерт, Директорат фармацевтичного забезпечення, тел.: (044) 200-07-98.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua