НСЗУ оголосила про укладання договорів за 4 пакетами

2 вересня 2022 о 09:49
1570

Щоб покращити доступність медичних послуг для українців під час війни, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) відкриває додаткові оголошення за декількома напрямами Програми медичних гарантій на 2022 р. Йдеться про 4 пакети пріоритетних послуг:

Через міграційні процеси в окремих регіонах України збільшилася кількість пацієнтів, яким потрібна медична допомога. Фахівці НСЗУ зібрали актуальну інформацію від медичних закладів, кожен міжрегіональний департамент зробив аналіз свого регіону, і на основі цих даних прийняли рішення розширити мережу закладів, які надають допомогу за певними напрямами. Адже Програма медичних гарантій — це гнучкий інструмент, який дозволяє вчасно реагувати на актуальні потреби.

Так, у певних регіонах збільшилася кількість жінок, які народжують. Відповідно, збільшилися потреба в медичній допомозі та кількість пологів. Це також означає, що може зрости кількість немовлят, які потребують якісної та своєчасної неонатальної допомоги. Адже зниження материнської та дитячої смертності є однією з цілей трансформації медичної системи. Тож охорона материнства і дитинства є одним із фокусів у Програмі медичних гарантій.

Ще одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій є медична допомога при інсульті та інфаркті. Додаткові оголошення дозволять розширити мережу медичних закладів, які лікуватимуть українців від серцево-судинних захворювань, смертність від яких є найвищою в Україні.

Аналіз НСЗУ показав, що збільшилася кількість закладів, які відповідають вимогам і готові надавати пріоритетні послуги. Зокрема, виконують вимогу щодо мінімальної кількості наданих послуг. Саме цей показник є важливим для лікарень та запроваджений в інтересах пацієнта, адже свідчить про наявність достатньої практики у медиків.

Тож медичні заклади, які відповідають вимогам, зможуть укласти договори за цими напрямами. Це дозволить покращити доступність медичної допомоги для пацієнтів і дасть можливість медичним закладам отримати додаткові кошти за надані медичні послуги.

Оголошення вже опубліковані на сайті НСЗУ в розділі «Контрактування 2022».

Термін подачі пропозицій з 01.09.2022 до 18.11.2022 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua