Перші засідання експертних груп ПМГ–2023: туберкульоз

31 серпня 2022 о 16:42
1126

31 серпня 2022 р. у Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбулося засідання Робочої групи експертів з питань розробки проміжного проєкту специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій (ПМГ)–2023 за напрямом «Лікування дорослих та дітей із туберкульозом».

Учасники заходу — провідні лікарі-фтизіатри, керівники протитуберкульозних закладів та лікувальних відділень, представники громадських та міжнародних організацій.

Вони обговорили специфікації та умови закупівлі щодо пакетів «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги» та «Лікування дорослих та дітей із туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах».

Україна належить до топ-10 країн світу з надвисокими показниками поширеності небезпечних форм туберкульозу. Тому Уряд схвалив Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню. ЇЇ метою є створення до 2023 р. нової моделі профілактики, раннього виявлення туберкульозу та надання медичної допомоги пацієнтам з цією патологією.

Ці заходи мають забезпечити рівний та безперешкодний доступ до діагностики, якісного лікування та догляду для осіб з туберкульозом.

Для того щоб пацієнт з туберкульозом отримав доступ до безпечної і якісної медичної допомоги, не ускладнений фінансовими бар’єрами, держава гарантує безоплатне лікування дорослих та дітей із туберкульозом у межах ПМГ.

Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги

Експерти Робочої групи обговорили та прийняли наступні пропозиції:

  • змінити редакцію вимоги в пункті специфікацій «Щомісячна первинна оцінка слуху, гостроти зору та симптомів полінейропатії відповідно до моніторингу лікування» на «Оцінка слуху, гостроти зору та симптомів полінейропатії відповідно до моніторингу лікування», оскільки пацієнти не потребують таких обстежень щомісяця;
  • до переліку обладнання додати холодильник для зберігання лікарських засобів та біопрепаратів.

Лікування дорослих та дітей із туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах

Серед пропозицій, які підтримали експерти, зокрема, додати до переліку необхідних лабораторних досліджень швидкі тести на діагностику хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У вимогах до спеціалістів змінили пункт, який стосується наявності у штатному розкладі медичного закладу лікаря-лаборанта. Цю вимогу пропонують викласти в новій редакції: «Лікар-лаборант та/або лікар-бактеріолог та/або бактеріолог — щонайменше одна особа, яка працює за основним місцем роботи в цьому закладі охорони здоров’я або за сумісництвом».

Серед пропозицій експертів була думка доповнити пункт специфікацій щодо закупівель МОЗ України та поставок за рахунок донорських коштів. Але заклад охорони здоров’я є самостійною організаційною структурою. Тож має право самостійно обирати всі методи фінансування, які не суперечать чинному законодавству.

На другий раунд засідання робочої групи за пакетом «Лікування дорослих та дітей із туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах» перенесли обговорення питань щодо консультування пацієнтів лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, у тому числі за рахунок надання телемедичних послуг та консультацій онлайн, а також щодо надання послуг реабілітації в умовах стаціонару.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua