В Україні відремонтовано 59 медичних закладів, які були пошкоджені ворогом. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив Михайло Радуцький, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
За його словами, окупанти продовжують цілеспрямовано обстрілювати об’єкти медичної інфраструктури. Майже щодня снаряди влучають у будівлі лікарень. За даними МОЗ, 800 медичних об’єктів пошкоджено, 127 відновленню не підлягають.
Орієнтовна вартість відновлення медичної інфраструктури, що постраждала від варварських дій окупантів, становить величезну суму — понад 38 млрд грн.
Завершується робота над планом відновлення медичної галузі
М. Радуцький повідомив, що він разом з колегами в робочій групі з питань охорони здоров’я Національної ради з відновлення України завершують роботу над Планом післявоєнного відновлення медичної галузі.
«Якщо за низкою інших сфер економіки відбудову можна почати одразу після нашої перемоги, то в медицині ми чекати не можемо. Адже необхідно забезпечити українцям доступ до медичних послуг. Тому паралельно із розробкою Плану тривають ремонтні роботи в медичних закладах, які постраждали внаслідок дій окупантів.
30 серпня 2022 р. завершилися ремонтні роботи на Чернігівщині — в центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Від регулярних обстрілів були вибиті вікна та двері, а одна з будівель закладу перетворилася на решето. На щастя, всіх медиків та автомобілі «швидкої» вдалося вивезти до безпечніших районів міста. Одразу після звільнення області від ворога медики повернулися та тимчасово працювали в напівзруйнованих будівлях.
Загалом вдалося повністю відновити 59 лікарень, ще понад 200 — відремонтовані частково, ремонтні роботи тривають. Найбільші обсяги відбудови на Київщині — 23 заклади.
Народний обранець також нагадує, що до відбудови закладів на деокупованих територіях долучилися українські меценати. На Київщині відновлення двох амбулаторій у селі Гурівщина та Макарові, що були повністю знищені, підтримали ФК «Динамо» (Київ) та Київська школа економіки. До кінця року в цих населених пунктах медики будуть приймати пацієнтів у нових закладах.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами t.me/radutsky