COVID-19: змінено назви вакцин Janssen і Moderna

25 серпня 2022 о 10:55
802

З 29 липня 2022 р. у зв’язку зі змінами в реєстрації виробника вакцину Janssen було перейменовано в Jcovden, а вакцина Moderna змінила назву на Spikevax.

Що відбувається з COVID-сертифікатом

Якщо ваш COVID-сертифікат був згенерований до цієї зміни назв, він усе одно дійсний. Здійснювати повторну генерацію документа чи перевипускати його pdf-версію не потрібно. Усі раніше випущені сертифікати зберігають чинність.

Зокрема, навіть якщо на ампулі вакцини ви бачили одну з цих назв, а у COVID-сертифікаті — іншу, то відобразилася правильна змінена назва.

Зміни мають виключно юридичний характер і не впливають на якість, склад вакцин чи їхню дієвість.

Також вакцинованим українцям варто знати, що, якщо вони щепилися новою вакциною ComirnatyTM Tris/Sucrose, в COVID-сертифікаті все одно буде відображатися назва Comirnaty, оскільки це та сама вакцина, тільки в більш зручній формі транспортування та збереження.

Важливо, що наразі в Україні доступні лише три вакцини проти COVID-19: Comirnaty від Pfizer, CoronVac та Jcovden від Johnson & Johnson. Зокрема, 100 тис. останньої були завезені в Україну 4 серпня в межах міжнародної ініціативи COVAX. Вакцина вже розподілена та доставлена у 21 область та місто Київ.

Нагадуємо, під час дії воєнного стану МОЗ разом із Міністерством цифрової трансформації та Національною службою здоров’я України змінили терміни відображення COVID-сертифікатів у «Дії», що дозволило використовувати цифровий документ у медичних цілях, а саме — підтвердити факт щеплення проти COVID-19. Це важливо для громадян, які отримали 1 або 2 дози щеплення проти COVID-19 і виїхали за кордон.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua