Зміна номера в декларації з лікарем: як це робиться

23 серпня 2022 о 10:35
4617

Якщо у пацієнта змінився номер телефону, інформацію про це обов’язково потрібно оновити, адже правильно зазначений номер телефону — це не просто можливість для лікаря підтримувати постійний зв’язок, саме на вказаний у декларації номер надходять, наприклад, смс-повідомлення з номером рецепта і кодом підтвердження на отримання ліків за програмою «Доступні ліки» або номер електронного направлення.

Для цього пацієнт має звернутися до лікаря, з яким підписана декларація, з проханням внести зміни.

Якщо ж пацієнт з якихось причин повністю втратив доступ до вказаного в декларації номера телефону і не має, відповідно, можливості отримувати на нього смс з кодом підтвердження та проходити аутентифікацію, то змінити номер можна через електронну форму на сайті Національної служби здоровʼя України (НСЗУ) у розділі «Громадянам».

Зміна номера через сайт НСЗУ

Щоб подати запит, необхідно вказати прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, ідентифікаційний номер, документ, що посвідчує особу, його серію та номер. А також накласти кваліфікований електронний підпис (отримати його можна в Державній фіскальній службі, Державному казначействі, ПриватБанку, у платних надавачів електронних довірчих послуг тощо).

За цим запитом пацієнта НСЗУ змінює налаштування, і з’являється можливість оновити номер телефону.

Щоб перевірити статус поданого запиту, слід використовувати сервіс «Перевірка стану запиту» на сайті НСЗУ.

Там необхідно ввести реєстраційний номер запиту. Потрібно зберегти його після подачі запиту.

Після того як запит буде виконаний і метод аутентифікації, тобто попередній номер телефону, анулюється, слід звернутися до лікаря, з яким уклали декларацію, й оновити свій номер телефону.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua