Перші засідання робочих груп експертів щодо Програми медичних гарантій (ПМГ)–2023 відбулися 18 серпня 2022 р. за напрямами «Екстрена медична допомога» та «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії».
У складі робочих груп — лікарі, представники МОЗ, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій.
Загалом 307 експертів працюватимуть над оновленням умов закупівлі у 2023 р. медичних послуг для держави. Вони надаватимуть Національній службі здоров’я України (НСЗУ) методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.
Екстрена медична допомога
На першому засіданні за напрямом «Екстрена медична допомога» експерти працювали над удосконаленням специфікацій та вимог до пакета послуг. За підсумками сформували проміжний варіант умов закупівлі та обсягу медичних послуг за даним напрямом.
Серед питань, які обговорили експерти, — забезпечення перевезення пацієнтів між закладами охорони здоров’я за наявності медичних показань та за потреби медичного супроводу. Акцентували на основних станах, що потребують не тільки супроводу, а й гарантованого надання медичної допомоги під час транспортування пацієнтів. Також обговорили питання дотримання клінічних маршрутів у відповідній адміністративно-територіальній одиниці та принцип екстериторіальності при наданні допомоги.
Окрему дискусію викликало питання щодо наявності резервної оперативної диспетчерської у разі технічних проблем у центральній оперативній диспетчерській.
Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії
Під час обговорення вимог до пакета експерти обмінялися думками щодо важливості додання скринінгу щодо проблемного вживання або зловживання алкоголем та впровадження інтервенцій, спрямованих на скорочення або припинення вживання алкоголю. Це потрібно для якісного лікування пацієнтів, які мають психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів. Відповідно, потрібно обов’язково забезпечити діагностику та лікування супутніх розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю.
Експерти робочих груп мають опрацювати оновлені проєкти специфікацій та умов закупівлі за результатами першого засідання та надати свої експертні висновки.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua