НАМН України зможе безоплатно консультувати більше пацієнтів

19 серпня 2022 о 11:56
529

Під час засідання Уряду 16 серпня 2022 р. прийнято зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3.03.2021 р. № 181 щодо посилення соціального захисту учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та всіх категорій постраждалих з вогнепальними пораненнями, отриманими внаслідок воєнної агресії російської федерації проти України.

Відповідні зміни, ініціатором яких було Міністерство фінансів, дозволяють 8 установам Національної академії медичних наук (НАМН) надавати амбулаторні і діагностичні послуги за рахунок коштів державного бюджету, тобто безкоштовно для вищезазначеної категорії пацієнтів.

Розширення можливостей доступу населення до спеціалізованої медичної допомоги особливо важливо в умовах проведення бойових дій на території країни.

Згідно з постановою Уряду від 03.03.2021 р. № 181 у 8 установах НАМН надання спеціалізованої (дороговартісної) медичної допомоги фінансується за новим механізмом, а саме держава сплачує за конкретно надану в таких установах послугу, а для пацієнта вона є безкоштовною.

Інші медичні послуги, які не передбачені затвердженою постановою № 181, дотепер мали право надавати за кошти юридичних і фізичних осіб як платні. Йдеться про більшість амбулаторних і діагностичних послуг.

Відтепер ці послуги стануть безкоштовними та більш доступними для тих, хто їх потребує.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами kmu.gov.ua