В Україні формується мережа реабілітаційних закладів

19 серпня 2022 о 11:46
1278

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко разом з міністром соціальної політики Оксаною Жолнович та заступником керівника Офісу Президента України Юлією Соколовською 18 серпня 2022 р. відвідали з робочим візитом Полтавщину.

Візит до Миргорода

Під час візиту до області Віктор Ляшко відвідав Миргород, де оглянув лікарню інтенсивного лікування та санаторно-курортні заклади. У ході спілкування з керівництвом та колективом обговорили шляхи розвитку й покращення матеріально-технічної бази місцевої лікарні, а також можливість залучення до надання медичної та психологічної реабілітації постраждалим від війни одного з курортів Миргорода.

Формування мережі реабілітаційних закладів

«Наразі Міністерство спільно з регіонами займається формуванням мережі реабілітаційних закладів, яка має бути інтегрована в кластерну мережу закладів охорони здоров’я та забезпечувати надання допомоги в гострий реабілітаційний період (одразу після отримання травми) з подальшим продовженням у післягострий реабілітаційний період. Заклади мають запровадити положення прийнятої Урядом постанови, забезпечити необхідний кількісний та якісний кадровий склад фахівців з реабілітації щонайменше для надання гострої та післягострої стаціонарної реабілітації. Пацієнт має рухатися відповідно до реабілітаційного маршруту, який забезпечує якісну, своєчасну, безперервну реабілітаційну допомогу впродовж усіх реабілітаційних періодів», — зазначив В. Ляшко.

За його словами, для проведення довготривалої реабілітації можуть розглядатися бази санаторно-курортних закладів, якщо вони зможуть забезпечити виконання вимог Національної служби здоров’я України та підпишуть відповідні контракти. Основними вимогами є наявність мультидисциплінарної команди фахівців та необхідного обладнання.

Про проєкт «Реабілітація травм війни в Україні»

Нагадаємо, що в Україні стартував проєкт «Реабілітація травм війни в Україні», який є складовою Національної стратегії безбар’єрності, що запущена за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Проєкт реалізує велика команда експертів, до якої входять представники Міністерства охорони здоровʼя України, Національної служби здоровʼя України (НСЗУ), Міністерства у справах ветеранів, Міністерства соціальної політики, Офісу Президента України, радника-уповноваженого Президента з питань безбар’єрності, Школи реабілітаційної медицини Українського католицького університету (УКУ), Українського центру охорони здоров’я.

Спільні зусилля дозволять прискорити побудову в Україні якісно нової ефективної системи реабілітації, яка базуватиметься на таких принципах, як доказова медицина, мультидисциплінарний підхід та впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я.

Для цього буде реалізовано цілий комплекс заходів, головні з яких:

  • навчання мультидисциплінарних реабілітаційних команд закладів охорони здоров’я методам надання кваліфікованої допомоги людям після воєнної травми;
  • дооснащення реабілітаційним обладнанням 8 пілотних реабілітаційних центрів у Чернігівській, Сумській, Рівненській, Запорізькій та Львівській областях, які працюватимуть за передовими стандартами;
  • оснащення обладнанням симулятивних кімнат у трьох закладах вищої освіти, які навчають фізичній реабілітації: в УКУ, Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії та в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка;
  • створення освітніх онлайн-курсів з надання реабілітаційної допомоги та Міжнародної класифікації функціонування, які зможуть пройти фахівці сфери охорони здоров’я всієї країни;
  • розробка функцій з реабілітації в електронній системі охорони здоров’я — для того, щоб увесь процес реабілітації був надійно задокументований онлайн і за прогресом могли спостерігати як реабілітаційна команда, так і сама людина, яка відновлюється;
  • розробка пропозицій щодо зміни законодавства, щоб гарантувати доступ до реабілітації для всіх жителів України, в тому числі тих, хто потребує додаткової підтримки.

Це тривала робота, яка розрахована на цілий рік. Проте вона допоможе зробити важливий внесок у поліпшення сфери реабілітації, а отже, і до безбар’єрного суспільства в Україні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua