Національна програма психічного здоров’я: МОЗ налагоджує міжсекторальну взаємодію

19 серпня 2022 о 11:19
898

Внаслідок повномасштабної війни, яка триває в Україні вже понад 5 міс, українці продовжують переживати надважкі негативні емоції та страждання. Майже кожна українська родина відчуває вплив війни. Війни, яка розлучає близьких і рідних, змушує залишати свої домівки, калічить і забирає життя. Через війну хтось перебував у полоні, а хтось зазнав насильства та пережив окупацію.

Коментар Ірини Микичак

«Ця війна принесла кожному громадянину нашої держави глибокі страждання. І для того щоб допомогти людині перемогти цей біль, вистояти та пережити наслідки війни, за ініціативою першої леді України разом із МОЗ України, ВООЗ та міжнародними партнерами формується Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. І зараз перед нами стоїть важливе завдання — допомогти людині зберегти психологічний ресурс, без якого майбутнє відродження та відбудова країни неможливі», — зазначила заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Міністерство охорони здоров’я України активно налагоджує міжсекторальну взаємодію з іншими відомствами та партнерами для того, щоб Програма стала дієвою й повноцінною. Аби кожен українець мав за потреби доступ до необхідної підтримки та допомоги в питаннях психічного здоров’я.

Навчання сімейних лікарів

Один із перших напрямів — це якісне професійне навчання з психологічної допомоги для сімейних лікарів. Вони першими контактують із пацієнтом, тому важливо, щоб ці лікарі вміли не лише надати медичну допомогу, але й оперативно реагувати та переадресувати пацієнта до профільного спеціаліста у разі потреби. Міністерство готує конкретні рішення для того, аби сімейні лікарі могли здійснювати ранню діагностику та надавати психологічну підтримку кожному, хто цього потребує.

Осередки психологічної підтримки

Ще одним важливим завданням є робота над тим, щоб у кожній громаді працювали осередки психологічної підтримки та допомоги.

Заступник міністра підкреслила, що ми маємо подолати стигму та страхи людей щодо звернення до психологів. Оскільки піклуватися про власне психічне здоров’я — так само необхідно і важливо, як і піклуватися про фізичне здоров’я.

Нагадаємо, що Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки є надважливою ініціативою першою леді України Олени Зеленської. Програма має на меті допомогти кожному українцю подолати стрес і тривожність, пов’язані з війною, пережити наслідки травматичних подій та надати психологічну підтримку, де б людина не перебувала.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua