Онкологічна допомога: на базі МОЗ буде створено робочу групу

19 серпня 2022 о 10:27
1104

Керівництво МОЗ України спільно з представниками Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та ДП «Медичні закупівлі України» 18 серпня 2022 р. провели зустріч із керівниками онкологічних центрів з різних куточків країни.

Про що говорили

На зустрічі йшлося про стан надання онкологічної допомоги в умовах повномасштабного вторгнення росії на територію України, стан перерахунку центрам коштів відповідно до Програми медичних гарантій, рівень та терміни постачання препаратів для лікування онкохворих у рамках централізованих закупівель.

Окремо активно обговорили окремі аспекти ухваленого нещодавно Верховною Радою України Закону України № 2347, який дозволяє поділяти госпітальні округи за кластерним принципом з метою ефективного управління маршрутами пацієнтів та запускає цільове удосконалення матеріально-технічного стану лікарень відповідно до їх ролі в цьому кластері.

Під час зустрічі також говорили про роль онкологічних центрів у госпітальних округах та як наразі раціонально розподіляти ресурси й удосконалювати маршрути пацієнтів з онкологічною патологією. Окремо розглянули питання лікування дітей з онкологічними хворобами, щодо якого всі погодилися прийняти рішення про необхідність визначення декількох закладів на всю країну для забезпечення ефективного та своєчасного лікування дітей.

Коментар Віктора Ляшка

«Повномасштабна війна рф проти України, на жаль, спричинить негативний вплив на здоров’я наших співгромадян і після перемоги. Сьогодні через війну українці не завжди вчасно можуть звернутися до лікаря на ранніх стадіях хвороби або для профілактичного огляду. Через це опосередкований вплив війни ми ще відчуємо в найближчому майбутньому, який може призвести до сплеску недовиявленої вчасно онкопатології, яка потребуватиме і довготривалішого, і дороговартісного лікування», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Також на зустрічі мова йшла про особливості Програми медичних гарантій за напрямом «Онкологія» на 2023 р., про недоцільність розширення закладів охорони здоров’я, які можуть проводити хіміотерапію онкохворим, про доцільність регулювання кількості закладів на території, які можуть бути законтрактованими НСЗУ за напрямом «Онкологія». Для більш детального обговорення цих питань вирішили створити окрему робочу групу на базі Міністерства охорони здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua