Затверджено Стандарти медичної допомоги «Нормальна вагітність»

10 серпня 2022 о 09:44
4304

Наказом МОЗ України від 9 серпня 2022 р. № 1437 затверджено Стандарти медичної допомоги «Нормальна вагітність».

Про стандарти

Стандарти медичної допомоги «Нормальна вагітність», розроблені з урахуванням сучасних вимог доказової медицини, розглядають такі питання:

  • діагностика вагітності;
  • спостереження за вагітною і станом плода;
  • своєчасна профілактика і діагностика ускладнень вагітності;
  • підготовка вагітної до пологів та народження здорового новонародженого для попередження материнської і перинатальної захворюваності та смертності.

Стандарти медичної допомоги розроблені на основі клінічної настанови «Нормальна вагітність», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відображених у клінічних настановах, а саме:

  • WHO recommendations on antenatal care for a positive pregnancy experience. (Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, World Health Organization), 2016;
  • Department of Health. Clinical Practice Guidelines: Pregnancy Care (Настанова Департаменту охорони здоров’я Уряду Австралії, Australian Government Department of Health), 2020;
  • Ultrasound Section for ultrasound screening in uncomplicated pregnancy. Practice guidelines of the Polish Society of Gynecologists and Obstetricians (Практична настанова Товариства гінекологів і акушерів Польщі), 2020.

Ознайомитися з клінічною настановою «Нормальна вагітність» можна за посиланням.

За формою, структурою та методичними підходами щодо використання засад доказової медицини Стандарти відповідають вимогам Методики розробки та впровадження медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 р. № 751, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 р. за № 2001/22313. Документ розроблено мультидисциплінарною робочою групою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18 серпня 2020 р. № 1908 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 18 травня 2021 р. № 967). Відповідно до статті 44 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» незареєстровані лікарські засоби можуть використовуватися в інтересах вилікування особи тільки за умови отримання письмової згоди та інформування пацієнта або його законного представника про цілі, методи, побічні ефекти, можливий ризик та очікувані результати лікування.

Згідно з ліцензійними вимогами та стандартами акредитації в закладі охорони здоров’я  має бути наявний внутрішній документ (клінічний маршрут пацієнта), що уніфікує медичну допомогу пацієнткам з нормальною вагітністю на локальному рівні.

Ознайомитися зі стандартами можна за посиланням.

Що ще змінилося

Цим самим наказом МОЗ затверджено зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15 липня 2011 р. № 417 «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні», що додаються.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 9 січня 2014 р. № 7 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 15 липня 2011 р. № 417 «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua