У своєму листі до закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які в установленому законом порядку одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, Міністерство охорони здоров’я засвідчує свою повагу та повідомляє про таке.
Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2022 р. № 1249 «Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, від 1 липня 2022 року» та позицією Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) 16-06/2022, відповідно до протокольного рішення НТГЕІ від 16.06.2022 р. рекомендовано введення другої бустерної дози мРНК-вакциною з інтервалом щонайменше 4 міс від першої бустерної дози для наступних груп ociб:
- особи віком старше 60 років;
- особи, які проживають у закладах догляду за літніми людьми, та особи з інвалідністю;
- особи з iмуносупресією;
- особи віком 18–59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік наведений у таблиці до Позиції);
- особи віком 18–59 років із значними або складними потребами в галузі охорони здоров’я або численними супутніми захворюваннями, які підвищують ризик розвитку тяжкого COVlD-19.
Тобто наразі вакцинація другою бустерною (ревакцинальною) дозою здійснюється виключно за медичними показаннями за рішенням лікаря. Про можливість вакцинації бажаючих осіб з інших цільових груп та/або пацієнтів, у яких наближається термін, допустимий для проведення такого щеплення, — буде поінформовано МОЗ додатково (після ухвалення такого рішення).
Нагадуємо, що для підтвердження даних про вакцинацію проти COVID-19 людина може отримати цифровий COVID-сертифікат через мобільний застосунок чи Портал «Дія» або паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію або профілактику (далі — Міжнародне свідоцтво).
Про технічну можливість отримання цифрового COVID-сертифіката після введення другої бустерної дози буде повідомлено через офіційні канали комунікації.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua