Нове в наданні реабілітаційної допомоги

1 серпня 2022 о 10:25
908

29 липня 2022 р. Верховною Радою України прийнято у другому читанні та в цілому проєкт закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності медичної та реабілітаційної допомоги в період дії воєнного стану (реєстр. № 7422).

Що зміниться

Законом передбачається на період дії воєнного стану та протягом 6 міс з дня припинення його дії:

  • спростити законодавчо визначену процедуру допуску до надання медичної та/або реабілітаційної допомоги фахівців, які є іноземцями або особами без громадянства та прибули в Україну для надання медичної допомоги, реабілітаційної допомоги на волонтерських засадах (крім фахівців з рф та білорусі);
  • надати можливість залучати до надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини медичних працівників, які є іноземцями та перебувають на території іноземних держав (крім російської федерації та республіки білорусь) та пройшли процедуру реєстрації на відповідних телемедичних платформах;
  • дозволити здійснення господарської діяльності з медичної практики поза місцем її провадження, зазначеним у ліцензії, закладам охорони здоров’я або лікарям-підприємцям, які змушені були переїхати з територій, де проводяться чи проводилися бойові дії, або з тимчасово окупованих територій (на новому місці розташування).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами komzdrav.rada.gov.ua