Керівництво Міністерства охорони здоров’я провело 20 липня 2022 р. селекторну нараду з очільниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я в регіонах та керівниками центрів екстреної медичної допомоги. Основна тема — правильна маршрутизація пацієнтів з інсультами та інфарктами для надання якісної медичної допомоги.
Коментар Віктора Ляшка
«У час війни ми не можемо собі дозволити втрачати людей лише через недотримання правильної маршрутизації пацієнтів з інсультами та інфарктами. Усе має бути чітко: є законтрактований на відповідний пакет найближчий заклад охорони здоров’я — туди й мають везти пацієнтів у таких станах. Недопустимо, щоб лікуванням інсультів та інфарктів займались заклади, де не створено для цього відповідних умов», — зазначив міністр охорони здоров’я В. Ляшко.
Очільник МОЗ наголосив, що навіть коли йдеться про тривалий час доїзду бригади екстреної медичної допомоги, все одно має дотримуватися маршрут пацієнта. А саме: госпіталізувати хворого мають туди, де є можливість надати необхідний обсяг екстреної медичної допомоги у відповідному невідкладному стані, зокрема укладений договір з Національною службою здоровʼя України на такий пакет програми медичних гарантій.
Чому маршрутизація важлива
Офіційні дані свідчать, що в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані для надання медичної допомоги у разі гострого коронарного синдрому та гострого мозкового інсульту, пацієнти мають значно вищі шанси на виживання та швидше одужання.
Нагадаємо, що накази Міністерства № 1181 «Про затвердження Порядку організації надання медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST бригадами екстреної медичної допомоги» та № 2203 «Про затвердження Порядку організації надання медичної допомоги пацієнтам із підозрою на гострий мозковий інсульт у системі екстреної медичної допомоги» визначають, що пацієнтів з такими захворюваннями мають транспортувати за затвердженим клінічним маршрутом. Останній затверджується структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних адміністрацій.
Під час маршрутизації пацієнта також обов’язково має враховуватися Порядок транспортування пацієнтів бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги в заклади охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ № 583.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua