Мобільні бригади лікарів почнуть працювати на Чернігівщині

14 липня 2022 о 11:07
518

У селах Чернігівської обл., що постраждали внаслідок бойових дій, для покращення доступу до медичних послуг запрацюють мобільні бригади лікарів. Про це повідомив керівник управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації Андрій Лінник.

За його інформацією, проєкт втілюватиметься в тих районах, де пошкоджено медичні заклади і немає відповідного транспортного сполучення. Зокрема, на території Чернігівського, Прилуцького і Ніжинського районів. Там  внаслідок російської агресії постраждали амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти, тому є необхідність забезпечити надання медичних послуг місцевим жителям мобільними бригадами. Проєкт реалізовується спільно з Товариством Червоного Хреста України.

Коментар Андрія Лінника

«Зараз з деяких населених пунктів все ще важко доїхати до амбулаторії, де працює сімейний лікар. Тому ми активно формуємо мобільні бригади, щоб полегшити жителям області доступ до медичної допомоги. Цей проєкт вже практично запущений у роботу. Мобільні бригади лікарів відвідуватимуть ті населені пункти, де є пошкоджені медзаклади, а доїхати в інші населені пункти важко через стан автошляхів або, приміром, через відсутність мостів», — пояснив А. Лінник.

До роботи залучать не лише медиків з Чернігівського центру первинної медико-санітарної допомоги, а й розташованих поряд громад. Приміром, Куликівської, де теж працює центр первинної медико-санітарної допомоги, лікарі та медперсонал якого зможуть допомогти жителям деокупованих територій.

Підтримку в реалізації проєкту надає Товариство Червоного Хреста в Україні, також долучилася Українська медична місія, яка пропонує допомогу з обстеженням і лікуванням населення, інші медичні організації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua