Україна отримала ліки від спінальної м’язової атрофії

4 липня 2022 о 12:44
1165

6 лікарень України вже отримали понад 150 флаконів лікарського засобу Spinraza. Це один із трьох наявних у світі препаратів, що застосовуються під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією. Також цей препарат називають «найдорожчою ін’єкцією» у світі, оскільки один його флакон коштує понад 100 тис. дол. США.

Коментар Марії Карчевич

Як повідомила заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, українські лікарні вперше безоплатно отримують ці ліки для дітей з такою рідкісною хворобою.

«Сьогодні без перебільшення важливий день в історії української медицини. Ми не просто отримали дороговартісні ліки, яких ніколи раніше не було в Україні. Ми отримали найцінніше — можливість зберегти життя дітей з рідкісними орфанними захворюваннями. Ми дякуємо донорам, які подарували для наших дітей цей шанс на життя», — прокоментувала заступник міністра.

Про спінальну м’язову атрофію

В Україні понад 200 дітей мають підтверджений діагноз цієї патології. Одна з рідкісних генетичних хвороб ​​характеризується м’язовою слабкістю в усьому організмі. З віком вона призводить до порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка.

Спінальна м’язова атрофія є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. За статистикою, ця хвороба уражує одного-двох немовлят з 10 тис. новонароджених.

Однак у світі існує три препарати, які застосовують для лікування дітей з цією хворобою, — Zolgensma, Evrysdi і Spinraza.  Перший вводиться до 2-річного віку і зупиняє хворобу назавжди, два останні потрібно застосовувати протягом усього життя.

Довідка: Spinraza — препарат, зареєстрований компанією «Biogen» (США), який вводять за допомогою ін’єкції безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек. Підтримувальні ін’єкції потрібні протягом усього життя.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua