Бази стажування лікарів-інтернів у 2022 р. та особливості їх фінансування

15 червня 2022 о 11:18
4063

Як ми вже повідомляли, на сьогодні кожен випускник закладу вищої освіти за спеціальностями «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія», «Медична психологія», «Фармація» та «Промислова фармація» незалежно від форми навчання — бюджет/контракт має пройти первинну спеціалізацію, тобто інтернатуру. Це є обов’язковою формою підготовки до майбутньої професійної діяльності лікаря та фармацевта.

Освітня та практична частини навчання

Освітня частина підготовки в інтернатурі проходить на базі закладів вищої (післядипломної) освіти, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності. Її тривалість становить 3 міс впродовж одного року.

Практична частина інтернатури проводиться на базах стажування лікарів/фармацевтів-інтернів у закладах та установах охорони здоров’я різних форм власності та підпорядкування, які відповідають вимогам, визначеним Міністерством охорони здоров’я України. Тривалість практичної частини інтернатури визначається програмою підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю. Міністерством визначено 23 спеціальності підготовки в інтернатурі.

Базами стажування лікарів-інтернів у 2022 р. є заклади охорони здоров’я, які здійснювали підготовку в інтернатурі станом на 1 травня поточного року, а також заклади охорони здоров’я, які  додатково можуть бути визначені МОЗ.

Заклади охорони здоров’я приватної та державної форми власності можуть подати до МОЗ заявки на розподіл посад та місць для лікарів-інтернів на їхні бази стажування.

Укладання договорів з НСЗУ є обов’язковим для комунальних закладів

Для закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, які вже є базами стажування лікарів-інтернів або планують ними стати, обов’язковою умовою є укладання договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за пакетом «Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів» відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 р., затвердженого постановою КМУ № 1440.

Можливість проходження інтернатури для випускників минулих років

Важливо, що ті випускники закладів вищої освіти, які не були зараховані в інтернатуру в попередні роки і бажають вступити в інтернатуру у 2022 р., можуть пройти програму підготовки в інтернатурі за кошти фізичних/юридичних осіб.

Такі випускники повинні обов’язково надати до закладу вищої (післядипломної) освіти наступні документи:

  • копія диплома;
  • копія сертифіката КРОК 2;
  • довідка про форму навчання (за кошти фізичних/юридичних осіб або бюджетні кошти).

Для випускників, які навчалися за кошти державного бюджету, крім цих документів, необхідно надати також копії документів, що підтверджують гарантії працевлаштування на посаді лікаря-інтерна після закінчення інтернатури (відпрацювання за умовами укладеної угоди строком 3 роки).

Для зарахування в інтернатуру випускникам закладів вищої освіти попередніх років, які навчалися за кошти державного бюджету, необхідно отримати погодження МОЗ, яке може бути надано на підставі заяви випускника та листа-погодження закладу вищої (післядипломної) освіти, в якому випускник планує проходити інтернатуру. У листі зазначаються спеціальність, на яку пропонується зараховувати майбутнього лікаря-інтерна, та база проходження інтернатури.

Ознайомитися з переліком баз стажування лікарів-інтернів у різних регіонах України можна за посиланням.

Читайте також Як здійснюється розподіл в інтернатуру випускників-бюджетників у 2022 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua