Медикам в освітніх закладах також підвищать зарплату

11 лютого 2022 о 10:04
3022

Полтавщина стала областю, де напрацюють механізм підвищення заробітної плати медиків у закладах освіти. Про це йшлося 10 лютого 2022 р. на нараді в облдержадміністрації за участю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитра Луніна, народних депутатів України й фахівців профільних галузей.

Коментар Віктора Ляшка

«Указ Президента чітко регламентував підвищення заробітної плати для медпрацівників: 13,5 тис. грн — для медсестри, 20 тис. грн — для лікаря в закладах охорони здоров’я. Ці зміни враховані в бюджеті. Але є медики, які працюють у закладах освіти. Питання рівня їх заробітних плат порушили на рівні міністерств. Щоб прийняти правильне й виважене рішення на території держави, потрібно змоделювати механізм на території однієї області. Пілотною обрали Полтавщину», — розповів Віктор Ляшко.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет також підтвердив, що питання підвищення заробітної плати медичним працівникам закладів освіти не лишиться поза увагою.

Коментар Сергія Шкарлета

«Медичні працівники щодня опікуються нашими дітьми, саме працівники первинної ланки медицини сьогодні мають перейматися здоров’ям учнів, проводити профілактику та діагностику захворювань, щоб вже менше навантаження лягало на стаціонарні заклади охорони здоров’я», — зазначив Сергій Шкарлет.

У Полтавській обл. в закладах освіти працює близько 450 медпрацівників. Вони мають таку ж освіту, як їх колеги в поліклініках чи лікарнях, проте отримують значно нижчу зарплату. Полтавський регіон може бути взятий як експериментальний для того, щоб побудувати механізм підвищення заробітних плат для медичних працівників закладів освіти.

Т.в.о голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін зауважив, що в межах «пілоту» Полтавщина пропрацює з громадами, медиками, школами й садочками можливі концепти, які б найкраще було реалізувати у всій країні.

«Наше завдання — підтримати медиків в освіті. Вдячна, що наші профільні міністри підтримують цю пропозицію. На її реалізацію потрібен час, проведення ряду зустрічей, вивчення проблематики. Нам вдалося поспілкуватися з працівниками освіти, безпосередньо з медиками. Тільки так ми можемо зрозуміти проблему, можливі шляхи її вирішення. Вдячна за конкретні пропозиції, які нам вдалося напрацювати сьогодні у межах візиту», — додала народний депутат України Юлія Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua