225 кисневих станцій, закуплених ДП «Медичні закупівлі України» наприкінці минулого року, вже почали встановлювати в опорних закладах охорони здоров’я. З них 105 нових кисневих станцій будуть доставлені в регіони протягом лютого, а решта — у березні.
Станції генерації кисню придбані за кошти держбюджету для забезпечення роботи палат інтенсивної терапії та реанімаційних відділень. Попередньо у рамках цієї закупівлі було заплановано придбання 196 станцій, однак завдяки конкуренції на аукціоні вдалося зекономити кошти та додатково закупити ще 29 станцій.
Коментар Богдана Боруховського
«Ще влітку минулого року в українських лікарнях було лише близько 50 кисневих станцій. В умовах пандемії ця цифра дуже далека від реальних потреб. Тому менше ніж за пів року МОЗ вдалося збільшити цю цифру майже у 8 разів. Вже до середини 2022 р. в українських медзакладах працюватиме близько 400 кисневих станцій», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський.
Одна така станція може виробляти до 500 л кисню за хвилину. В її комплектацію входять додаткові газоаналізатори та витратоміри. Завдяки можливості дистанційного керування медзаклад зможе контролювати кількість та якість кисню.
Найбільше станцій відправлять до медичних закладів на Дніпропетровщині — 16. Ще по 15 станцій автономної генерації кисню отримають лікарні Хмельниччини та Донеччини. У медичних закладах Києва з’явиться 11 кисневих станцій та ще 7 будуть поставлені в лікарні області.
Ознайомитися з повним переліком опорних закладів охорони здоров’я, в яких будуть встановлені кисневі станції, можна за посиланням.
Нагадаємо, напередодні ще 118 кисневих станцій додатково були закуплені за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та наразі монтуються в лікарнях. Таким чином, до середини 2022 р. в українських лікарнях функціонуватиме близько 400 станцій автономної генерації кисню.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua