Підвищення зарплати медикам: Держпраці проводитиме інспекційні перевірки

9 лютого 2022 о 09:52
4037

Як ми вже повідомляли, Міністерство охорони здоров’я та Державна служба України з питань праці (Держпраці) співпрацюватимуть у захисті трудових прав медиків щодо виплат їм заробітної плати та незаконних переведень на 0,5 ставки зі збереженням навантаження на ставку. Про це домовилися міністр охорони Віктор Ляшко та в. о. голови Держпраці Ігор Дегенера.

Подробиці

Якщо буде зафіксовано факт немотивованого переведення, то керівнику медичного закладу загрожує штраф 65 тис. грн за кожного такого працівника.

Коментар Віктора Ляшка

«Законодавство передбачає, що Держпраці проводить інспекційні перевірки у разі отримання звернення від працівника щодо порушення стосовно нього законодавства про працю, — коментує Віктор Ляшко. — Тому медики можуть звертатися зі скаргою до регіонального управління Держпраці».

Інспектори проведуть розслідування, при цьому їм заборонено розголошувати джерело будь-якої скарги і повідомляти об’єкту про причини їх відвідування.

Найближчим часом МОЗ та Держпраці розроблять доручення про здійснення перевірок у закладах первинної та екстреної медичної допомоги, оскільки вони вже повністю отримали свої виплати від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Також Держпраці буде долучене до здійснення перевірок тих медичних закладів, звідки надходить найбільше скарг щодо виплати заробітних плат, а також у яких офіційно зафіксована заборгованість.

Додатково обговорили і запланували посилити співпрацю з визначення лабораторій, які проводять атестацію робочих місць за умовами праці, та контролю їх діяльності. Також підняли питання вдосконалення проведення медичних оглядів працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, та потенційну можливість цифровізації результатів атестації робочих місць та медичних оглядів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua