На Одещині вже нараховано підвищені зарплати в усіх медичних закладах — Віктор Ляшко

7 лютого 2022 о 11:47
1979

Під час робочої поїздки в Одеську область 4–5 лютого 2022 р. міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів зустріч із головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким.

Коментар Віктора Ляшка

«Детально обговорили ситуацію в області зі станом нарахувань та виплат нових заробітних плат медикам, а також дотримання маршрутів пацієнтів з інфарктом та інсультом. Розмова торкнулася й інших питань: кадровий дефіцит медпрацівників, стан забезпеченості медичним обладнанням, рівень вакцинації, співпраця з головним державним санітарним лікарем області та територіальними підрозділами Національної служби здоров’я України (НЗСУ) та Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками», — повідомив міністр.

Отже, станом на 5 лютого 2022 р. в Одеському регіоні маємо таку ситуацію:

  • заробітні плати нараховано у всіх медичних закладах. Медики закладів первинної медичної допомоги вже отримали оплату, працівники «багатопрофільних» та вузькоспеціалізованих лікарень — частково, в інших закладах виплати здійснюватимуться днями;
  • пацієнтів з інфарктами екстрена медична допомога везтиме у 4 спеціалізовані центри, які уклали договори із НСЗУ, а понад 13 медичних закладів Одещини цього року надаватимуть допомогу хворим з інсультами.

Відвідування медичних закладів

Також В. Ляшко завітав до КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня», де за бюджетні кошти повністю оновили інфекційне відділення.

«Це хороший приклад співпраці місцевої влади і держави, адже з того моменту, як під час одного з візитів в область я дізнався про потребу у коштах на ремонт, минуло близько пів року, і ми вже маємо результат — відділення відкрите і готове приймати пацієнтів. І це значно підвищить готовність та спроможність громади до реагування на можливі епідемічні виклики», — зазначив міністр.

Оновлене відділення розраховане на 40 ліжок та укомплектоване новим медичним обладнанням, як-от: апарати штучної вентиляції легень, наркозно-дихальна апаратура та інше.

Щодо оплати праці медиків в Ананьївській лікарні, то персонал закладу повідомив, що зарплати наразі нараховані та днями будуть зроблені виплати. І лікарі, і адміністрація закладу зазначили, що півищення заробітних плат — це стимул для якісної роботи, розвитку лікарні та пошуку нових ідей.

Заклади первинної медичної допомоги міста також отримали виплати підвищеної заробітної плати.

В. Ляшко також відвідав Любашівську багатопрофільну лікарню, в якій був минулого разу під час весняної хвилі COVID-19 у 2021 р.

«Радий був знову зустріти знайомі обличчя медиків, які тепер вже розповідають про те, що навіть за таких високих цифр нових випадків захворюваності, які ми маємо сьогодні, черги на лікарняні ліжка немає, — розповів очільник МОЗ. — Тоді у закладі була непроста ситуація та черга із «швидких». Сьогодні ж такого, на щастя, не побачив. Тому темою розмови стала виплата нових заробітних плат. Те, що почув у відповідь, — усім нараховано, чекаємо виплат з дня на день — задовольнило».

Під час розмови із міністром лікар Любашівської лікарні, яка щоденно працює на комп’ютерному томографі, розповіла, що серед пацієнтів із COVID-19 майже всі невакциновані.

Наразі пацієнти з призначеною кисневою терапією займають лише чверть усіх наявних у країні ліжок з киснем. Два з трьох реанімаційних «ковідних» ліжок залишаються наразі вільними.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua