Тестування на COVID-19 та правила самоізоляції

4 лютого 2022 о 13:01
2009

Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін на брифінгу 4 лютого 2022 р. щодо ситуації із поширенням COVID-19 розповів про особливості тестування на коронавірус, терміни самоізоляції та підстави для її завершення.

Коли робити тестування на COVID-19

«Тестування на COVID-19 варто робити у разі появи будь-яких симптомів вірусного захворювання. Тобто кашель, нежить, біль у горлі, підвищена температура тіла — це вже підстава для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у сімейного лікаря», — пояснив головний державний санітарний лікар.

Він наголосив, що для встановлення діагнозу «COVID-19» достатньо і результату експрес-тесту на антиген. Проте йдеться лише про ті випадки, коли у людини вже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу.

«Інакше кажучи, якщо у людини є симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) не потрібно», — додав І. Кузін.

Водночас якщо у людини є симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген виявився негативним, то такий пацієнт може бути додатково протестований методом ПЛР.

Самоізоляція

Самоізоляція людини, у якої підтвердили COVID-19, має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10-го дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати.

«Разом з тим якщо у пацієнта немає симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від 10-го дня протягом трьох днів відсутні симптоми», — пояснив заступник міністра охорони здоров’я.

Проте якщо людина вирішила раніше зробити ПЛР-тест і його результат виявився негативним, то самоізоляцію також можна завершувати. Але варто пам’ятати, що таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.

І. Кузін також наголосив, що після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно, але за умови, що всі терміни самоізоляції були дотримані.

Наприкінці головний державний санітарний лікар нагадав, що кожна із вакцин, доступних в Україні, забезпечує захист від тяжкого перебігу коронавірусу.

«До прикладу, вакцина Moderna на 90% ефективна проти госпіталізації внаслідок інфікування штамом «омікрон» завдяки введеню бустерної дози. Зараз тільки цієї вакцини в Україні понад 2 млн доз», — підсумував І. Кузін.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua