Як відрізнити COVID-19 від ГРВІ

1 лютого 2022 о 11:08
2310

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що визначити, чим саме хворіє людина, на COVID-19 чи на інше вірусне захворювання, можливо лише за допомогою тестування.

Коментар Ігоря Кузіна

«Жодних альтернативних шляхів, як відрізнити — це «омікрон» чи гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), крім тестування, не існує. Можна використовувати швидкі тести на респіраторну групу, наприклад на грип, або швидкі тести на коронавірус. Лише так можна встановити діагноз», — заявив Ігор Кузін в ефірі одного з центральних телеканалів.

Заступник міністра охорони здоров’я додав, що наразі хоча і відмічається зростання захворюваності на COVID-19 серед дітей, проте вони, як і раніше, переносять коронавірус легше за дорослих. Водночас у дітей набагато частіше відмічається підвищення температури тіла. Разом з тим існує залежність перебігу хвороби від наявності супутніх захворювань та щеплень. Вакцинація допомагає захистити однаково як дітей, так і дорослих, від ризиків тяжкого COVID-19.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua