14 грудня 2011 р. Олександр Попов, голова Київської міської державної адміністрації (КМДА), ознайомився з роботою Центру ядерної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру.
Голова КМДА зазначив, що Центр ядерної медицини — унікальний заклад діагностики та лікування онкологічних захворювань і надзвичайно важливо, щоб кияни мали повну інформацію про функціонування таких закладів. Особливо це стосується чорнобильців. Ця категорія людей більше за інших мають схильність до онкозахворювань, тому надзвичайно важливо, щоб вони мали інформацію про всі можливості щодо лікування та діагностики онкозахворювань.
У штатну роботу Центру був запущений циклотрон, завдяки консолідованій роботі вітчизняних та зарубіжних спеціалістів за активної підтримки КМДА. Циклотрон дозволяє виробляти короткоіснуючі ізотопи для ПЕТ-сканування. Завдяки цьому онкологічний центр отримав можливість виявляти злоякісні пухлини на ранніх стадіях.
Також О. Попов додав, що столиця має величезний науковий та професійний потенціал і нагадав, що японські вчені, які працюють над вивченням стовбурових клітин і їхніх можливостей у лікуванні раку, висловили заінтересованість у налагодженні співпраці між Києвом та Кіото.
Голова КМДА пообіцяв особисто посприяти зустрічі японських та українських науковців і висловив впевненість в успішності їхньої майбутньої співпраці.
О. Попов наголосив, що кияни повинні мати доступ до найсучасніших технологій, це особливо актуально для галузі охорони здоров’я. Міська влада і надалі робитиме все можливе для покращання функціонування медичної сфери. Якість послуг зростатиме, водночас медицина залишатиметься доступною і безкоштовною.
Під кінець зустрічі О. Попов також відвідав дитяче відділення Київського міського клінічного онкологічного центру, де привітав дітей з Днем Святого Миколая та наступаючим Новим роком, побажав здоров’я і вручив подарунки.
За дорученням голови КМДА на найближчу сесію Київської міської ради буде винесено питання про створення двох центрів первинної медико-санітарної допомоги: «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Дарницького району та «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4» Дніпровського району міста Києва. Робота центрів дозволить підвищити рівень та якість медичного обслуговування мешканців районів, забезпечить його своєчасність і доступність для громадян, що сприятиме посиленню профілактики і зниженню захворюваності. Крім того, раціональніше використовуватимуться матеріальні, трудові та фінансові ресурси, підвищиться ефективність використання бюджетних коштів.
Наразі у Києві успішно триває проект реформування системи охорони здоров’я, у рамках якого до середини 2012 р. планується завершити структурну реорганізацію закладів амбулаторної мережі столиці. Зокрема, на базі існуючих амбулаторних закладів охорони здоров’я передбачено створення 22 консультативно-діагностичних центрів і 38 центрів первинної медико-санітарної допомоги. У цілому весь проект спрямований на структурно-організаційне і фінансово-економічне розмежування первинного, вторинного спеціалізованого і третинного високоспеціалізованого рівня медичної допомоги з подальшим перерозподілом між ними кадрових, матеріальних і фінансових ресурсів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.kmv.gov.ua