14 грудня 2011 р. в Харківській області за дорученням Президента України Віктора Януковича головою Харківської обласної державної адміністрації Михайлом Добкіним та першим заступником міністра охорони здоров’я України Раїсою Моісеєнко було відкрито Липецьке терапевтичне відділення Мереф’янської центральної районної лікарні та відділення інтенсивної терапії невідкладних станів Харківської обласної клінічної лікарні (далі — відділення інтенсивної терапії).
У відділенні інтенсивної терапії за останні 4 міс проведено капітальний ремонт, у рамках якого переплановано розташування палат і виділено палату для септичних хворих, обладнано спеціальний ізолятор для лікування хворих на правець. Операційний блок має 7 окремих сучасних операційних з можливістю проводити найскладніші операції. В рамках ремонтних робіт у приміщеннях операційного блоку повністю замінено покриття стелі, стін та підлоги, відремонтовано всю систему опалення. Також оновлено систему електропостачання з використанням світлодіодних освітлювальних енергозберігаючих пристроїв. Для забезпечення безперебійної роботи операційних у разі аварійного відключення електроенергії 2 операційні обладнані автономним резервним джерелом електропостачання, завдяки чому є можливість продовжувати безперебійну роботу протягом 12 год. Крім того, всі відремонтовані операційні обладнані сучасними кліматичними системами кондиціонування повітря, повністю оновлено мережі киснезабезпечення.
Будівництво Липецького терапевтичного відділення Мереф’янської центральної районної лікарні (далі — Липецька лікарня) було розпочато ще в 1988 р. Старі приміщення колишньої дільничної лікарні, побудовані у 1900, у 1988 р. були визначені як аварійні, тому було розпочато будівництво терапевтичного корпусу на 40 ліжок цілодобового перебування та 20 ліжок денного стаціонару. В новій будівлі також розташовані кабінети гінеколога, стоматолога та ультразвукової діагностики, а також лабораторія, фізіотерапевтичний підрозділ і рентгенкабінет із сучасним цифровим рентгенапаратом на 2 робочих місця. Основний поліклінічний прийом на 170 відвідувань у зміну буде здійснюватися у приміщенні існуючої поліклініки. Липецька лікарня надаватиме медичну допомогу мешканцям населених пунктів Харківського району — сіл та селищ Липці, Перемога, Тернова, Веселе, Нескучне, Стрілече, Глибоке, Борисівка, Лук’янці, Пильне, Борщова та обслуговуватиме 14 625 населення.
Також Михайло Добкін від імені Президента України Віктора Януковича вручив керівництву Липецької лікарні сертифікат, ключі та технічний паспорт від автомобіля швидкої медичної допомоги.
Після відкриття зазначеного медичного закладу очільник області відзначив, що до 30 грудня 2011 р. при Обласній клінічній лікарні буде відкрито Регіональний перинатальний центр. А наступним кроком буде будівництво протягом 2 років більш потужного перинатального центру на базі колишнього Міського пологового будинку № 5. Тоді, за словами Михайла Добкіна, потреби області в перинатальній допомозі будуть повністю покриті.
«Враховуючи позитивний досвід роботи над Липецькою лікарнею, до бюджету на наступний рік ми будемо закладати гроші на будівництво амбулаторій сімейного типу. З огляду на процес реформування системи охорони здоров’я, ми будемо розділяти перший і другий рівні надання медичної допомоги. Наше завдання, перш за все, привести в порядок фельдшерсько-акушерські пункти та амбулаторії, щоб максимально наблизити до людей якісну медичну допомогу», — підкреслив губернатор.
Він повідомив, що кошти також будуть освоюватися на капітальний ремонт і модернізацію існуючих медичних установ.
«У Харкові розташовано 9 інститутів Національної академії медичних наук України. Ми знайдемо можливість за рахунок обласного та державного бюджетів навести порядок в цих установах, щоб використовувати їх величезний потенціал для потреб не лише населення Харківської області, а й інших регіонів України», — заявив він.
Слід зазначити, що в Харківській області у сільській місцевості вже почали будувати амбулаторії, в яких, окрім створення належних умов роботи, передбачається будівництво службового житла для медичних працівників. Такий заклад відвідав 13 грудня 2011 р. міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко, а саме амбулаторію загальної практики — сімейної медицини в селі Лизогубівка Харківського району Харківської області. Ця амбулаторія відкрита в 2010 р. і має гінекологічний, стоматологічний, фізіотерапевтичний кабінети і денний стаціонар. Міністр зазначив, що необхідно передбачити, щоб службове житло медичних працівників у селі через 5–10 років праці могло переходити у їхню власність.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua, www.kharkivoda.gov.ua