Усі діти в Україні будуть вакциновані від поліомієліту

5 січня 2022 о 11:31
2115

Всі діти віком від 6 міс до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).

Подробиці

Вакцинація має розпочатися наприкінці січня 2022 р. Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей віком до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).

Коментар Ігоря Кузіна

«Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення», — заявив Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар.

Батькам дітей віком від 6 міс до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендовано звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліомієліту.

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно. Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

План щеплення дітей затверджений наказом МОЗ України від 30.12.2021 р. № 2922. Документ розроблений у консультації з національними та міжнародними експертами у відповідь на виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 р.

Відповідно до плану запланована вакцинація від поліомієліту нещеплених дітей віком до 6 років. Національним планом передбачена низка першочергових активностей, у тому числі затвердження регіональних координаційних механізмів із реагування на спалах поліомієліту, посилення системи епідеміологічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища, проведення форсованої планової імунізації дітей віком від 6 міс до 6 років вакциною ІПВ, проведення турів додаткової імунізації дітей віком до 6 років вакциною ОПВ тощо.

Про поліомієліт

Нагадаємо, поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії поліомієліту не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами гострої респіраторної інфекції чи розладу шлунка, проте продовжують інфікувати інших, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дітей вакцинують від поліомієліту у віці 2, 4, 6, 18 міс, 6 і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Вакцини якісні, тобто зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

Попри це, середній рівень охоплення щепленням від поліомієліту в Україні ледь перевищує 71% замість необхідних 95%. Зокрема, три щеплення від поліомієліту у віці до 1 року отримали 73,3% дітей, четверте (у віці 18 міс) — 73,5%. Щеплення у віці 6 років зроблено 72% дітей, а у 14 років — 68,7%.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua