Визначено уповноважений орган у сфері донорства крові та компонентів крові

24 грудня 2021 о 12:20
1223

23 грудня 2021 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про визначення уповноваженого органу у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Постанова прийнята на виконання вимог Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який визначає структуру системи крові в країні і передбачає створення Кабінетом Міністрів уповноваженого органу для забезпечення рівного доступу населення до якісних і безпечних компонентів крові. Цим уповноваженим органом визначено Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі — Держліксужба).

Чому це важливо

Визначення уповноваженого органу забезпечить на постійній основі проведення інспекцій та належних заходів контролю суб’єктів, які:

  • здійснюють заготівлю, переробку, тестування, зберігання, розподіл або реалізацію донорської крові та компонентів крові;
  • надають послуги з трансфузії компонентів крові.

Основними функціями уповноваженого органу є: 

  • ліцензування господарської діяльності суб’єктів системи крові із заготівлі й тестування донорської крові та її компонентів, переробки, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові та компонентів крові, призначених для трансфузії;
  • формування та ведення ліцензійного реєстру та ліцензійних справ, контроль за дотриманням ліцензійних умов;
  • здійснення заходів держнагляду за діяльністю суб’єктів системи крові та суб’єктів, що надають послуги з трансфузії компонентів крові та ін.

Для належного забезпечення виконання Держлікслужбою функцій уповноваженого органу Кабмін цією ж постановою вніс необхідні зміни до Положення про Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Визначення Держлікслужби уповноваженим органом сприятиме забезпеченню донорів та реципієнтів якісними послугами, безпечними компонентами крові та зміцненню і збереженню громадського здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua