В Україні виявлено штам COVID-19 «омікрон»

20 грудня 2021 о 11:28
690

18 грудня 2021 р. у Центрі громадського здоров’я МОЗ України за результатами повногеномного секвенування виявлено перший у країні випадок зараження коронавірусом штаму «омікрон» (B.1.1.529-like).

Подробиці

Пацієнт, інфікований цим штамом коронавірусу, повернувся з Об’єднаних Арабських Еміратів, де мав контакт із хворими на COVID-19. Наразі він продовжує перебувати на лікуванні.

Також зараз проводиться епідеміологічне розслідування даного випадку і додаткове обстеження кола контактних осіб пацієнта.

Міністерство охорони здоров’я радить уникати поїздок до країн, де поширений коронавірус штаму «омікрон».

Нагадуємо, що ефективними профілактичними заходами проти цього штаму залишається використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.

Довідка

Зараз в Україні діє система моніторингу поширення різних штамів коронавірусної хвороби. Також діє система направлення на секвенування зразків із так званих кластерів, тобто тих районів, де фіксуються значні спалахи захворюваності. Йдеться також про людей, які повернулися з-за кордону, та тих, хто має атиповий перебіг захворювання. Тобто держава має всі потужності для виявлення штаму «омікрон».

З 3 грудня Україна запровадила обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулися з країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу «омікрон». Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібію, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua