Цифрові проєкти у сфері охорони здоров’я

13 грудня 2021 о 12:05
846

Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами з розвитку електронної охорони здоров’я підбили підсумки 2021 р. і презентували заплановані цифрові проєкти у сфері охорони здоров’я.

Коментар Віктора Ляшка

«Крок за кроком у системі охорони здоров’я ми впроваджуємо автоматизацію обліку медичних послуг та управління медичною інформацією. Звільняючи лікарів та пацієнтів не лише від непотрібної паперової тяганини, але й створюючи зручні сервіси, які роблять медицину пацієнтоорієнтованою», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

На сьогодні в системі охорони здоров’я вже успішно реалізовано десятки цифрових проєктів. Серед них — відомі пацієнтські послуги, такі як:

  • електронні декларації — укладено понад 34 млн декларацій із сімейними лікарями;
  • е-лікарняні — створено 4,7 млн електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, прийнято на оплату 1,2 млн е-лікарняних на суму 2,5 млрд грн;
  • єМалятко — створено понад 240 тис. медичних висновків про народження дитини;
  • електронні рецепти на інсуліни — погашено оплату на 303 тис. електронних рецептів;
  • COVID-сертифікати — завантажено понад 11 млн сертифікатів.

Коментар Марії Карчевич

«Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації, Національною службою здоров’я України, а також профільними інституціями та партнерами працюють над запуском нових електронних сервісів, покликаних забезпечити якість та доступність медичних послуг для пацієнтів», — зауважила заступник міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Заступник міністра також підкреслила, що в планах на найближчі 2 роки — втілити більше ніж 120 цифрових проєктів у сфері охорони здоров’я, 49 з яких — в активній роботі. Лише протягом цього року вдалося запустити щонайменше три масштабні проєкти, про які знає кожен українець. Йдеться про COVID-сертифікати, електронні лікарняні та електронні рецепти на інсуліни.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua