В Україні посилено епіднагляд за гострими в’ялими паралічами. Про це йдеться в постанові головного державного санітарного лікаря України від 19 листопада 2021 р. № 20 «Про заходи щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні» від 19 листопада 2021 р.
Суть документа
Структурні підрозділи з охорони здоров’я Київської міської та обласних державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я всіх форм власності мають проаналізувати виявлені за останні 6 міс випадки гострого в’ялого паралічу (ГВП) у дітей віком до 15 років, госпіталізованих у відділення інфекційного та/або неврологічного профілю. Йдеться про ті області (та м. Київ), де показник таких випадків на 100 тис. осіб менший за 0,01.
Кожна особа з випадком ГВП має бути лабораторно обстежена для підтвердження або спростування діагнозу «поліомієліт». При підтвердженні випадку ГВП необхідно відбирати проби біоматеріалу в осіб, які контактували з хворим у домашніх умовах, у лікарні та в організованих колективах.
З батьками, які відмовляються від щеплень проти поліомієліту для своїх дітей, має бути проведена інформаційна робота щодо високих ризиків інфікування та поширення поліомієліту серед невакцинованих.
Керівники центрів контролю та профілактики хвороб, Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України, Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) серед іншого мають розширити точки відбору зразків із довкілля (стічні води відділень інфекційного, неврологічного профілю) на територіях усіх областей.
Крім того, має бути проведений детальний аналіз даних щодо профілактичних щеплень проти поліомієліту серед невакцинованих дітей віком від 6 міс до 15 років.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua