Штаму «омікрон» COVID-19 на сьогодні в Україні немає

6 грудня 2021 о 14:52
600

Штаму «омікрон» COVID-19 на сьогодні в Україні немає. Про це 6 грудня 2021 р. на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби на території України під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Подробиці

На селекторній нараді також йшлося про посилення з 6 грудня карантинних обмежень в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності у 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення.

За інформацією В. Ляшка за минулий тиждень кількість виявлених випадків COVID-19 зменшилася на 15%, кількість госпіталізацій — на 13%.

«Навантаження на систему охорони здоров’я також поступово знижується. Реанімаційні ліжка зараз зайняті на 55%, завантаженість ліжок із киснем за тиждень зменшилася з 48% до 40%. При цьому пацієнти, яким призначена киснева терапія, займають 33% всіх ковідних ліжок», — зазначив міністр.

Також обговорили поточну ситуацію щодо перебігу вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні. Зокрема, у 16 регіонах країни 40% дорослого населення отримало принаймні одне щеплення проти COVID-19. У 6 регіонах 40% населення вже завершило повний курс щеплення.

«Наш план — це 70% дорослого населення. Нам необхідно пришвидшити процес вакцинації та робити все можливе, щоб уберегти українців. Адже вакцинація — єдиний спосіб подолати пандемію», — підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Крім того, найближчим часом Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розгляне питання щодо виведення 9 регіонів із «червоної» в «жовту» зону епідемічної небезпеки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua