Виділено 67,5 млн грн для виявлення штаму коронавірусної хвороби «дельта»

16 листопада 2021 о 12:03
536

Кабінет Міністрів України 15 листопада 2021 р. виділив 67,5 млн грн для виявлення штаму коронавірусної хвороби «дельта» регіональним центрам контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я.

Відповідне рішення прийняли під час позачергового засідання з метою виконання протокольного доручення засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО).

Куди підуть кошти

Кошти будуть спрямовані на закупівлю 4500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 тис. досліджень для ідентифікації штаму «дельта». У середньому йдеться про 150 тис. досліджень на місяць.

Раніше Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) вже отримав набори для ідентифікації штаму «дельта» SARS-CoV-2. У рамках здійснення рутинного епіднагляду за COVID-19, щотижнево з усіх регіонів України до ЦГЗ надходять зразки для ідентифікації вказаного штаму.

Проте для більш ефективного контролю за епідемічною ситуацією виникла потреба забезпечити виявлення штаму на регіональних рівнях.

Завдяки рішенню Кабміну центри контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я будуть забезпечені розхідними матеріалами для ідентифікації «дельта»-штаму.

Кошти перерозподілили з програми «Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками».

Нагадаємо, у вересні ЦГЗ отримав обладнання, що дозволяє визначати штами коронавірусу, зокрема, йдеться про штам «дельта». Раніше зразки відправляли до лабораторій ВООЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua