МОЗ та Червоний Хрест посилюють співпрацю

11 листопада 2021 о 14:55
428

Заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак провела зустріч із представниками місії Міжнародного комітету Червоного Хреста у складі Флоранс Жиллєт, Данієль Буньйон та Грехен Дюган. Сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці у сфері медичної галузі, подальші кроки боротьби з пандемією та надання гуманітарної допомоги постраждалим від збройних конфліктів в Україні.

Коментар Ірини Микичак

«Міжнародний комітет Червоного Хреста є для нас важливим та надійним партнером у встановленні гуманітарних принципів та забезпеченні якісної медичної допомоги, особливо у часи боротьби з пандемією, — зазначила заступник міністра. — Ми обговорили важливі аспекти нашої співпраці. Мова йшла про вже досягнуті напрацювання і майбутні плани заради безпеки та добробуту людей. Завдяки взаємодії із Міжнародним комітетом Червоного Хреста у нас є можливість допомогти тим, хто щоденно ризикує своїм життям заради майбутнього України».

Окрім того, за словами І. Микичак, робився акцент на співпраці у  нарощуванні темпів вакцинації як у великих містах, так і в сільській місцевості, особливо для тієї категорії людей, яка найбільш схильна до ураження коронавірусом, зокрема, це особи похилого віку.

Інші сфери співпраці

Також сторони обговорили спільні кроки щодо завершення будівництва сучасного модельного відділення екстреної медичної допомоги у багатопрофільній лікарні прифронтовому м. Бахмут. Завдяки підтримці Міжнародного комітету Червоного Хреста це відділення відповідатиме новітнім стандартам і стане зразком для трансформації старих лікарень у сучасні. Вже зараз триває підготовка фахівців згідно з європейськими програмами організації роботи Emergency department, а згодом ця лікарня стане базовою для навчання фахівців медицини невідкладних станів.

Плани на майбутнє

У майбутніх спільних планах є також робота над посиленням ролі і статусу медсестринства, створення лікарень сестринського догляду.

Заступник міністра охорони здоров’я України І. Микичак подякувала місії Міжнародного комітету Червоного Хреста за плідну зустріч та незмінну підтримку Україні, особливо у боротьбі з коронавірусною хворобою.

Довідково. Міжнародний комітет Червоного Хреста, заснований у 1863 р., стоїть біля витоків Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Міжнародному комітету Червоного Хреста надано повноваження здійснювати свою діяльність у країнах, що постраждали від збройних конфліктів та інших ситуацій насильства, захищати життя людей та сприяти органам державної влади у діяльності в гуманітарній сфері.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua