Бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів

2 листопада 2021 о 12:23
859

З 1 листопада 2021 р. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ), Міністерство цифрової трансформації (Мінцифра) та Національна служба здоров’я України (НСЗУ) запускають бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у застосунку «Дія». За посиланням ви можете зареєструватися на тестування з метою отримання сертифіката. Сертифікат діятиме 72 год з моменту здачі аналізу.

Наразі протестувати можна ПЛР-тести з таких лабораторій — ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб. Мінцифра спільно з МОЗ та НСЗУ активно працює над підключенням інших лабораторій до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Згодом вони відображатимуться у застосунку. Інші лабораторії поступово долучатимуться до бета-тестування.

Як генерується сертифікат

Згенерувати його можна так само, як і COVID-сертифікат про вакцинацію. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в «Дії» треба натиснути «Послуги», вибрати пункт «COVID-сертифікати» та натиснути «Згенерувати сертифікат».

Далі треба надати згоду на отримання  даних з ЕСОЗ до «Дії» — і все. Дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес займає кілька хвилин. Усе дуже швидко та зручно.

Наразі в застосунку «Дія» також доступні: міжнародний, «жовтий» та «зелений» внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. «Жовтий» сертифікат можна отримати після однієї дози вакцини. Він діє 120 днів. А міжнародний та «зелений» діють 365 днів.

Українські COVID-сертифікати у «Дії» офіційно визнані у ЄС, тому українці можуть вільно з ними подорожувати. Уже понад 900 тис. українців отримали свої міжнародні COVID-сертифікати про вакцинацію. І тисячі скористалися ними у країнах ЄС. А завдяки запровадженню COVID-сертифіката на підставі ПЛР-тесту ще більше українців зможуть подорожувати.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua