COVID-19: місцеві органи влади мають сприяти процесу імунізації

22 жовтня 2021 о 10:39
562

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації та різким зростанням захворюваності на COVID-19 у регіонах потрібно створити максимально зручні умови для вакцинації людей. Про це 21 жовтня 2021 р. під час онлайн-наради щодо вдосконалення роботи центрів вакцинації та пунктів щеплення в регіонах заявила заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Місцеві органи влади повинні відпрацювати оптимальну логістику для охочих щепитися, облаштувати зони очікування, скоротити час очікування та головне — унеможливити масове скупчення людей. Зокрема, щоб уникнути останнього, заступник міністра пропонує розділяти людей, які чекають на щеплення у так званій живій черзі, та тих, хто прийшов за попереднім записом.

Коментар Марії Карчевич

«Потрібно віднайти можливість переглянути діючі графіки роботи центрів вакцинації , пунктів щеплень та за потреби організувати їх роботу у вечірні години, щоб люди мали змогу вакцинуватися після завершення робочого дня», — зауважила М. Карчевич.

Так, керівникам системи управління сферою охорони здоров’я в регіонах доручено упродовж тижня провести моніторинги роботи центрів масової вакцинації та пунктів щеплення.

Насамкінець М. Карчевич нагадала про посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію. Зокрема, заступник міністра попередила, що за підробку COVID-документів МОЗ буде ініціювати відсторонення керівників медичних закладів від виконання своїх обов’язків. Якщо заклад буде повторно помічений у фальсифікації документів, ініціюватиметься анулювання ліцензії та розривання контракту між закладом і Національною службою здоров’я України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua