Правоохоронці викрили злочинну діяльність угруповання, яке виготовляло та продавало тести з негативним результатом на коронавірусну хворобу та паперові сертифікати про вакцинацію.
Наражають людей на небезпеку
«Люди, які виготовляють фейкові COVID-сертифікати та ПЛР-тести не просто займаються злочинною діяльністю, яка на сьогодні карається законом. Своїми безвідповідальними діями вони наражають на небезпеку оточуючих, оскільки це може призвести не лише до поширення коронавірусної інфекції, але й збільшення кількості пацієнтів в реанімаційних відділеннях та росту статистики летальних випадків», — заявила заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
Подробиці
Вказується, що 10 осіб у соцмережах приймали замовлення на виготовлення ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів. Жодних лабораторних досліджень та процедури щеплення замовники послуг не проходили, а лише надавали свої дані для оформлення документації.
У переліку клієнтів також були й туристичні агенції. Вартість підробного тесту становила 400 грн, а сертифікат коштував 1500 грн. Проте представники туристичних агенцій перепродавали їх за вищою ціною.
За інформацією правоохоронців, угруповання діяло близько року, і за цей час виготовлено понад 40 тис. підроблених довідок та близько 500 підроблених COVID-сертифікатів.
Кожного місяця зловмисники заробляли 4 млн грн. На так званих довідках використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних медичних установ.
Правоохоронці також попередили продаж понад 100 фейкових сертифікатів про вакцинацію. Напередодні зловмисники прийняли замовлення на їхнє виготовлення.
За місцем мешкання фігурантів, в їх автомобілях та в офісах в Київській, Харківській та Запорізькій областях проведено 23 обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів. Наразі поліцейські встановлюють їхнє походження.
7 зловмисників, зокрема і організатор, затримані в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару), ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення підозри.
Зловмисникам може загрожувати до 8 років позбавлення волі.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua