Лікування COVID-19: у регіони доставлено партію тоцилізумабу

29 вересня 2021 о 12:51
359

28 вересня 2021 р. у регіони доставили 2784 флакони препарату тоцилізумаб, який ДП «Медичні закупівлі України» закупило на замовлення Міністерства охорони здоров’я України.

Про застосування тоцилізумабу

Тоцилізумаб показаний для допомоги тяжкохворим пацієнтам із COVID-19. Йдеться про госпіталізованих дорослих та дітей віком від 2 років, які отримують кортикостероїди та потребують додаткового кисню, неінвазивної або інвазивної штучної вентиляції легень або екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО).

Дозвіл на екстрене застосування цього препарату 24 червня 2021 р. видало Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США (Food and Drug Administration — FDA).

18 серпня Всесвітня організація з охорони здоров’я рекомендувала тоцилізумаб для лікування тяжких випадків коронавірусної інфекції. Відповідне рішення ухвалили на основі 27 клінічних досліджень, в яких взяло участь 10 000 пацієнтів. Виробляє ліки швейцарська фармацевтична компанія.

Дослідження свідчать, що лікування тоцилізумабом пацієнтів, госпіталізованих із коронавірусною хворобою, знижує летальність та зменшує час перебування пацієнтів в лікарнях.

Угоду на закупівлю тоцилізумаб уклали 27 липня 2021 р. Сума закупівлі становить 25,8 млн грн. Таким чином, вартість одного флакону — 9269,75 грн.

Нагадаємо, нещодавно у регіони було доставлено інноваційні ліки для лікування COVID-19, а саме 20 тис. флаконів бамланівімабу (bamlanivimab) та 40 тис. флаконів етесевімабу (etesevimab).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua